گالری طلا و جواهر

فروشگاه طلا و جواهر تانیا

طلا ( گرم ) : 1،008،100 تومان
فیلتر
نام دسته بندی
گردنبند طلا
گردنبند با زنجیر
گردنبند سنگی طلا
آويز بدون زنجير
طوق و چوكر
انگشتر طلا
ست حلقه طلا
انگشتر نامزدی
انگشتر سوليتر
انگشتر با مرواريد
انگشتر با نگين
انگشتر بدون نگين
دستبند طلا
دستبند تمیمه طلا
النگوی طلا
دستبند زنجیری
دستبند کرواتی
دستبند سنگی طلا
گوشواره طلا
گوشواره ميخی
گوشواره حلقه ای
گوشواره بخيه ای
گوشواره عصایی
گوشواره كليپسی
گوشواره فشرده
نیم ست طلا
نیم ست با نگین
نیم ست بدون نگین
نيم ست مولتي كالر ( چند رنگ )
سرویس طلا
پابند
پابند تمیمه طلا
پابند زنجيري طلا
دکمه سردست
آویز ساعت
سفارش اسم
نام رنگ ها
رزگلد
سفید
طلایی
رنج قیمت

انگشتر طلا

انگشتر طلا

انگشتر طلا جز زیورالاتی است که قدمت استفاده از آن از باقی جواهرات بیشتر است و به غیر از جنبه زینت بخشیدن به دست و حفظ سرمایه، به دلایل معنوی و عاطفی نیز استفاده میشود.
در بیشتر فرهنگ ها و جوامع از جمله ایران برای نشان دادن تاهل و تعهد زوجین از حلقه استفاده میکنند که در مدل های گوناگون ارائه میشود. برخی نیز ترجیح میدهند از ست حلقه طلا استفاده کنند تا حلقه هایی یک شکل داشته باشند و این را نشان صمیمیت بیشتر میدانند. البته قبل از خرید حلقه طلا، از انگشتر نامزدی طلا به عنوان نشان متاهل بودن استفاده میشود. استفاده از انگشتر نامزدی تنها برای خانمها میباشد.

انواع مدل های انگشتر طلا


انگشتر سولیتر طلا

انگشتر سولیتر طلا دارای یک تکه الماس میباشد. اخیرا این انگشترها بسیار محبوب شده است و برخی افراد به عنوان حلقه ازدواج استفاده میکنند.

انگشتر طلا با مروارید

در مدل انگشتر طلا با مروارید از یک یا چند مروارید استفاده شده است و از نظر ظاهری بسیار جذاب میباشد.

انگشتر با نگین طلا

انگشتر با نگین طلا دارای یک یا چند نگین یا سنگ هستند. نگین ها میتوانند سنگ های طبیعی یا مصنوعی باشند. سنگ های مصنوعی هنگام فروش انگشتر هیچ ارزشی ندارند و باعث ایجاد ضرر مالی میشود.

انگشتر بدون نگین طلا

انگشتر بدون نگین هیچ گونه سنگ و نگینی ندارد و از یک رینگ ساخته شده است. این انگشترها از نظر اقتصادی به صرفه تر هستند.

آیا انگشتر طلا سیاه می شود؟

طلا فلزی باارزش و مقاوم میباشد و در برابر عوامل شیمیایی واکنش بسیار کمی از خود نشان میدهد. دلیل محبوبیت و گران قیمت بودن طلا نیز همین مقاومت بالای آن میباشد.
سیاه شدن جواهر نشان دهنده ناخالص بودن آن است. انگشتر با طلای خالص برای مدتی طولانی درخشش خود را حفظ میکند و پوسیده و سیاه نمیشود.

 

نکات مهم هنگام خرید انگشتر طلا

سایز انگشتر

مهمترین نکته هنگام خرید انگشتر طلا توجه به سایز انگشتر میباشد. این موضوع وقتی مهمتر میشود که بخواهید برای شخص دیگری خرید کنید.
زیرا اگر سایز مناسبی انتخاب نشود و بزرگ باشد احتمال گم شدن آن زیاد میشود. از طرفی هم اگر سایز انگشتر نسبت به سایز انگشت کوچکتر باشد، باعث ایجاد حس درد شده و در طولانی مدت امکان زخمی شدن انگشت میشود حتی امکان تغییر فرم انگشت نیز وجود دارد.

رکاب انگشتر

بعضی انگشترها هستند که رکاب بزرگی دارند و کل بند انگشت را میپوشاند. این مدل ها شاید به ظاهر بسیار جذاب باشد ولی برای استفاده روزانه مناسب نیست و فرد را دچار کلافگی میکند. انگشتر طلا باید به گونه ای باشد که مفصل انگشت در آن آزاد باشد و به راحتی حرکت کند.


انگشتر مخصوص هر مراسم و موقعیت

این نکته بسیار مهم است که در هر موقعیت از انگشتر مناسب استفاده شود. برای استفاده روزانه و محیط کار بهتر است از انگشترهای ساده استفاده شود و برای مراسم های مجلل از انگشتر با سنگهای قیمتی استفاده شود.

زمان مناسب برای سایز انگشتر

در هوای سرد و صبح زود سایز انگشت کوچک میشود. بهترین زمان برای اندازه گیری انگشت و خرید انگشتر عصرها و زمانی که دست ها گرم است، میباشد.

 

 

سایر محصولات مشابه در گالری طلا و جواهر تانیاگلد:

گردنبند طلا

گوشواره طلا