فرق طلای زرد با طلای هندی

با شنیدن نام طلا هندی ذهن شما به سمت طلاهای پر زرق و برق و زرد رنگ می رود به جز طلا های مرسوم هندی مانند النگو، دستبند، گوشواره، گردنبند . زیورالات دیگر برای مو و پا نیز شامل جواهرات سنتی هند می‌باشند

۱۴۰۰ سه شنبه ۱۸ خرداد
484 بازدید
فرق طلای زرد با طلای هندی

خانم های هندی در استفاده مداوم از طلا هندی در دنیا شهرت دارند در واقع طلا هندی بخشی از سنت مردم هند است .
خانم ها همچنین در مراسم رسمی باید از طلا هندی استفاده کنند به جز طلا های مرسوم هندی مانند النگو، دستبند، گوشواره، گردنبند . زیورالات دیگر برای مو و پا نیز شامل جواهرات سنتی هند می‌باشند .
جالب است بدانید که طلا هندی به زیور آلات دست و صورت محدود نمی شود. احتمالا با شنیدن نام طلا هندی ذهن شما به سمت طلاهای پر زرق و برق و زرد رنگ می رود. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم که طلای هندی را حرفه ای تر بشناسید.


طلا هندی


منظور مردم از گفتن طلای هند چیست؟

امروزه معنای واقعی طلای هند به دین صورت است که خلوص طلا تا حد زيادي کاهش یافته و مثل قدیم از طلای 22 عیار استفاده نمی شود .
کشورهای مختلف جهان از طلای 9 ، 14 ، 18 و 22 عیار استفاده می کنند. در کشورهای آسیای جنوبی مانند هند ، پاکستان ، بنگلادش ، مالزی و سنگاپور که مصرف کنندگان به طلا به عنوان "سرمایه گذاری" نگاه می کنند ، کیفیت طلای مورد استفاده تقریبا همیشه از طلای 18 عیار بالاتر است ، ولی امروزه این امر در هند تغییر کرد و طلا ی 18 عیار و یا حتی 14 عیار نیز برای ساخت زیورآلات استفاده می شود .


رکورد دار استفاده از طلا در جهان هندی ها هستند و این علاقه هر ساله رو به افزایش است. همین امر باعث شده که بیشترین مصرف فلز طلا در دنیا به هند اختصاص داده شود. با این حال طلا هندی در تمام دنیا طرفداران خاص خود را دارد. با توجه به زیبایی ها و طراحی های خاص و منحصر به فرد طلا هندی این سبک طلا مشتریان ویژه پیدا کرده است.

 

طلا هندیاز ویژگی های بارز خرید طلا هندی وجود سنگ های ریز و رنگی به مقدار فراوان به صورت کار شده در کنار طلای زرد هندی می باشد. در واقع این طرح یک مشخصه برای طلا هندی است و در تمام مدل های آن دیده می شود. لازم به ذکر است بدانید طلا هندی عیار پایین تری نسبت به سایر طلاها و طلای ایرانی دارد.
طلا هندی معمولا با عیار ۱۴ و حتی پایین تر ساخته می شود. قیمت طلا هندی در مناطق و شهرهای مختلف هند متفاوت است. به این صورت که در مناطق فقیرنشین قیمت کمتری برای خرید طلا هندی می پردازند. از ویژگی های ظاهری طلا هندی می توان به رنگ زرد و براقیت آن اشاره کرد. بزرگ بودن ابعاد زیورآلات هندی نیز از دیگر مشخصه های بارز طلا هندی است.


طلا هندی دارای طیف گسترده و وسیعی از سبک ها و طرح های مختلف می باشد. مدل و سبک طلا هندی از فرهنگ و باور مردم هند الهام گرفته است.
جالب است بدانید که طراحی طلا هندی در شهرهای مختلف این کشور با هم فرق می کند. در این بخش با طرح های متنوع طلا هندی آشنا می شویم. طلا هندی ملیله کاری شده در ساخت زیورآلات هندی بسیار رایج است. این طرح محبوبیت و طرفدار زیادی دارد.
طلا هندی کُندان از جواهرات سنتی در هند بشمار می رود.
تعیین قیمت طلا هندی بر اساس قدرت خرید مردم مشخص می شود. همانطور که گفته شد قیمت طلا هندی در بخش های مختلف هند متفاوت است و بستگی به وضعیت اقتصادی مردم هر منطقه دارد.
به عنوان مثال در قسمت های اعیان نشین، طلا هندی با قیمت بالاتری به فروش می رسد. نوع و سبک زیورآلات هندی نیز در قیمت آن تاثیرگذار است.
به عنوان مثال طلا هندی میناکاری قیمتی مناسب داشته و گزینه ای مقرون به صرفه است. طلا هندی در نمونه های دیگری که سنگ های قیمتی در ساخت آن به کار رفته باشد، قیمت بالاتری دارد. در مجموع قیمت طلا هندی به دلیل وزن سبک تر و عیار پایین تر، ارزان تر است. طلا هندی معمولا با عیار ۱۸ و ۱۴ ساخته می شود. همین امر باعث کاهش قیمت طلا هندی به صورت چشمگیری شده است.

 

 

خرید طلا هندیطلا هندی در معیار ها و پارامترهای زیادی با طلای ایرانی تفاوت دارد. طلای ایرانی معمولا ظریف تر، ساده تر، زیباتر بوده و اجرت ساخت بالاتری نسبت به طلا هندی دارد. در ساخت طلا و زیورآلات ایرانی معمولا از طلای ۱۸ عیار استفاده می شود در صورتی که طلا هندی عیار ۱۴ و پایین تر دارد. در مجموع می توان گفت که طلای ایرانی ارزش و قیمت بیشتری نسبت به طلا هندی دارد. از نظر ویژگی های ظاهری نیز رنگ طلا هندی پررنگ تر بوده و براقیت بیشتری نسبت به طلای ایرانی دارد. طلای ایرانی در مقایسه با طلا هندی جذابیت بیش تری دارد . جالب است بدانید که فروش طلا با عیار کمتر از ۱۸ در ایران ممنوع شده است، زیرا استاندارد کشور بر مبنای ۱۸ عیار قرار گرفته است. طلای ایرانی به دلیل عیار بالا برای سرمایه گذاری بهتر از طلا هندی است.
فرآیند تأیید خلوص و ظرافت طلا را علامت گذاری ها مشخص می کنند. اگر علامت مشخصه BIS را روی جواهرات طلا و سکه را مشاهده می کنید ، به این معنی است که با مجموعه ای از استانداردهای تعیین شده توسط BIS مطابقت دارد.
علامت گذاری مشخص به مصرف کنندگان اطمینان در مورد خلوص طلای خریداری شده را می دهد.


یعنی اگر در حال خرید جواهرات طلای 18K مشخص هستید ، در واقع به این معنی است که قطعات 18/24 طلا می باشند و بقیه آلیاژ هستند.
دولت هند به عنوان ابزاری برای حمایت از مصرف کنندگان ، در آوریل 2000 سیستم مشخصی را برای تأیید خلوص طلا با اداره استاندارد هند (BIS) معرفی کرد. علامت مشخصه BIS از پنج مولفه تشکیل شده است:
١ . نشان
٢ . ظرافت یا وزن قیراط طلا ،
٣ . آرم مرکز سنجش یا Hallmarking که کیفیت را تأیید می کند
٤ . علامت شناسایی یا آرم جواهرساز
٥ . سال ساخت

 

 

 

منبع:

https://www.minarjewellers.com/blogs/the-minar-blog/what-is-indian-gold

https://www.tripsavvy.com/guide-to-buying-gold-in-india-4136206

 

 

مطالب مرتبط دیگر سایت طلا و جواهر تانیاگلد:

۱۱ پیشنهاد خرید گردنبند برای دختران

مروری بر ترند گردنبندهای رولباسی

انواع مدل‌های گردنبند عشق در سال 2021

 

«با ذکر منبع، کپی این مطلب بلامانع است»