رنگ رزگلد چه رنگی است؟

امروزه رنگ رزگلد به عنوان یک رنگ نوین شناخته می شود ، این رنگ الهام گرفته از فلز رزگلد بوده که ترکیبی از دو آلیاژ طلا و مس می‌باشد. رنگ رزگلد یکی از سایه‌های رنگ صورتی شمرده می شود که دارای رگه هایی از رنگ طلایی نیز هست. حال، محبوبیت این رنگ آنچنان افزایش پیدا کرده است که از آن در بسیاری صنایع استفاده می‌شود.

۱۳۹۹ شنبه ۴ بهمن
17878 بازدید
رنگ رزگلد چه رنگی است؟

امروزه رنگ رزگلد به عنوان یک رنگ نوین شناخته می شود ، این رنگ الهام گرفته از فلز رزگلد بوده که ترکیبی از دو آلیاژ طلا و مس می‌باشد. رنگ رزگلد یکی از سایه‌های رنگ صورتی شمرده می شود که دارای رگه هایی از رنگ طلایی نیز هست. حال، محبوبیت این رنگ آنچنان افزایش پیدا کرده است که از آن در بسیاری صنایع استفاده می‌شود. مخصوصا در صنعت طلاسازی که طرفداران زیادی دارد. از این رو در ساخت انواع طلاها مثل گردنبند طلا زنانه، دستبند طلا زنانه، انگشتر طلا زنانه و گوشواره طلا زنانه بسیار زیاد استفاده میشود.

 کد رنگ رزگلد

به طور کلی، رنگ رزگلد به سایه ملایم از رنگ صورتی مایل به طلایی نسبت داده می شود .
کد رنگ #B76E79 به رنگ نام برده شده اطلاق می‌گردد.

 

آیا رزگلد به عنوان رنگ مطرح شده است؟

تعداد بسیاری از افراد بر این تصور هستند که رزگلد از ابتدا یک رنگ انحصاری بوده ولی این در حالی است که رزگلد در اصل به یک نوع فلز پُرکاربرد اطلاق می شود . امروزه شما می توانید شاهد گستره ی ‌وسیعی از کاربرد فلز رزگلد در صنایع بسیار من جمله صنعت طلا و جواهرات باشید .
با این حال، ضروری است که بدانید رزگلد به عنوان رنگ نیز مطرح شده است.
به عبارت دیگر، محبوبیت روزافزون این فلز آنچنان در مرکز توجه افراد بوده که اکنون هر نوع رنگ صورتی ملایم دارای رگه ای از رنگ طلایی با عنوان رنگ رزگلد معرفی می‌گردد.

 

چگونه فلز رزگلد به مرحله ساخت و تولید می‌رسد؟

فلز رزگلد

علیرغم آنکه برخی افراد بر این باور هستند که رزگلد به رنگ اطلاق داده شده، ولیکن، رزگلد به یک نوع فلز ترکیبی نسبت داده شده است. بنابراین، منظور از نحوه ی ساخت و تولید رزگلد به نوع فلز آن بازمی‌گردد.
به طور عمده، فلز معروف به فلز رزگلد یک آلیاژ طلا و مس به شمار می‌رود. این عبارت بدان معناست که فلز رزگلد ترکیبی از دو فلز طلا و مس می‌باشد. حال، باید به این نکته ی مهم اشاره کرد که هر چه میزان استفاده از آلیاژ مس در فلز رزگلد بیشتر باشد، این فلز از ته رنگ قرمز بیشتری برخوردار خواهد بود.
به طور معمول، فرمولاسیون ساخت و تولید فلز رزگلد شامل 75 درصد آلیاژ طلا، 25/22 درصد آلیاژ مس و درصد اندکی فلز نقره می‌باشد.
اگر شما همچنان مشتاق چگونگی نحوه ساخت و تولید رنگ رزگلد هستید باید به نکته دقت داشته باشید که رنگ رزگلد متشکل از سه رنگ طلایی، قرمز و نقره‌ای است که گوناگونی رنگ آن به اندازه ی ترکیب این سه رنگ بستگی دارد.شما قادر خواهید بود مقادیر بالایی از رنگ طلایی را با مقدار کمی رنگ قرمز مخلوط نموده و در نهایت، مقدار اندکی از رنگ نقره‌ای را به رنگ به دست آمده اضافه نمائید تا رنگ مد نظرتان حاصل شود ، این رنگ باید یک رنگ گرم باشد.
توجه داشته باشید که مخلوط کردن دو رنگ قرمز و سفید ممکن است رنگ مشابهی در اختیارتان بگذارد. حال آنکه شما قادر خواهید بود با افزودن مقدار اندکی رنگ طلایی به رنگ مد نظر دست یابید.

 

آیا رزگلد یک رنگ جدید است؟

رنگ رزگلد

علیرغم آنکه برخی افراد بر این تصور هستند که رنگ رزگلد یک رنگ جدید شمرده شده، ولیکن، قدمت فلز رزگلد به اواخر به قرن نوزدهم روسیه بازمی‌گردد.
نخستین بار "پیتر کارل فابرژه" دو آلیاژ طلا و مس را مخلوط نمود و سپس، هیبریدی با رنگ مایل به صورتی به دست آورد. قابل ذکر است که پیتر کارل فابرژه تا پیش از این به دلیل طراحی و ساخت تخم مرغ‌های عید پاک حاصل از فلزات و جواهرات گرانبها معروف شده بود. او توانست با ترکیب دو نوع آلیاژ ساده فلز رزگلد را طوری به دنیا ارائه نماید که در ابتدا با عنوان "طلای روسیه" مطرح شده بود.
حال، دیر زمانی است که این عنوان دیگر استفاده نمی شود.
اوج طراحی طلا و جواهرات از رنگ رزگلد به دهه 1920 میلادی بازمی‌گردد. در واقع، تعداد بسیاری از برندهای معتبر و موفق همانند کارتیه سعی بر آن داشتند تا از فلز رزگلد به نحو احسن در طلا و جواهرات خود استفاده نمایند. در نتیجه این امر طلای رزگلد در میان مصرف کنندگان از محبوبیت بالایی برخوردار گشته و مبدل به یکی از ترند های برتر دنیا گشته است . این در حالی است که رنگ مذکور طی دهه‌های اخیر بسیار خاموش مانده بود. این رنگ تا به سال 2015 چندان مورد توجه عموم مردم قرار نداشت.
حقیقت این است که برند اپل با ارائه و عرضه آخرین مدل گوشی تلفن همراه توانست باری دیگر این رنگ را مد کند. امروز احتمال آنکه شاهد انواع سایه‌های مشابه به رنگ "صورتی هزاره" باشیم، بسیار است. با این حال، جذابیت رنگ صورتی هزاره آنچنان بالا بوده که همچنان در صنعت مد و طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گستره استفاده از هزاره صورتی‌ها متنوع بوده و از آن در بسیاری از صنایع تولیدی همانند لوازم خانگی و اتومبیل از آن بهره می برند .

 

معناشناسی رنگ رزگلد

معناشتاسی رنگ رزگلد

به لطف ارتباط تنگاتنگ این رنگ با فلزات گرانبها و بعلاوه، استفاده معمول آن در صنعت طلا و جواهرات می‌توان گفت با یک رنگ لوکس مواجه هستیم. در گلد گالری تانیاگلد انواع طلا با این رنگ ارائه میگردد.
همانطور که می‌دانیم طلا نشانگر ثروت است. بنابراین، رزگلد به دلیل دارا بودن رگه های رنگ طلایی معنای ظرافت و ثروت را متجلی می سازد.
این رنگ به دلیل دارا بودن سایه صورتی یک رنگ عاشقانه، لطیف و ملایم به شمار می‌رود. علیرغم آنکه رنگ رزگلد با رنگ صورتی معنا یافته، ولیکن هیچکس از آن به عنوان یک رنگ زنانه یاد نمی‌کند. دلیل این امر را می‌توان به استفاده از دو رنگ طلایی و نقره‌ای نسبت داد. بنابراین، رنگ مذکور از لحاظ جنسیتی یک رنگ خنثی به شمار می رود .
بسیاری از روانشناسان بر این باورند که این رنگ آرامبخش بوده و برای کاهش خشم مفید است.

 

منبع: https://www.canva.com/colors/color-meanings/rose-gold/

 

 

دیگر مطالب مرتبط در فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر تانیاگلد:

مروری بر جدیدترین انواع سرویس طلا 2021

مروری بر مهم‌ترین ترندهای نیمست طلا

آخرین ترنددستبند طلا 2021 

 

«با ذکر منبع، کپی این مطلب بلامانع است»