تشخیص یاقوت اصل

تشخیص یاقوت اصل کار چندان ساده ای نیست و احتیاج به سال ها تجربه دراین زمینه و حتی گاهی استفاده از برخی لوازم الکترونیکی است.

۱۳۹۸ سه شنبه ۸ بهمن
1602 بازدید
تشخیص یاقوت اصل

قبل ازرا های  تشخیص یاقوت اصل به اختصار درباره آن صحبت می کنیم. یاقوت،دومین سنگ سخت در جهان بعد ازالماس و در زبان بین المللی با اسم سفایر شناخته می شود .این سنگ از دگرگونی گرانیت و مرمر در کوه ها و بستر دریا ها و رودخانه ها به وجود می آید.این سنگ اگر به رنگ سرخ باشد به آن یاقوت سرخ در غیر اینصورت با نام یاقوت کبود شناخته می شود که در بین انواع رنگ آن یاقوت کبود آبی در حال حاضر بیشترین کاربرد را ساخت انواع گردنبند طلا، گوشواره طلا، انگشتر طلا در جهان دارد که بیشتر در افغانستان میانمار و کامبوج یافت می شود این در حالی است که سنگ یاقوت کشمیری گران ترین و مرغوب ترین نوع آن است.طبق باورهای قدیمی این سنگ تاثیر مستقیم بر روی شانس و پول و کیفیت زندگی دارد.

 

تشخیص یاقوت اصل

برای تشخیص یاقوت اصل احتیاج به سال ها تجربه دراین زمینه و حتی گاهی استفاده از برخی لوازم الکترونیکی است.با توجه به اینکه یاقوت بعد از الماس دومین سنگ سخت در جهان است پس اگر با یک سکه محکم روی آن بکشید نه تنها خراشیده نمی شود بلکه اثری هم روی آن باقی نخواهد ماند و یا اگر روی یاقوت انگشتر شما اثری از برش های کوجک ناشی از خراشیدگی باشد این احتمال وجود دارد که سنگ شما اصل نباشد.راه دیگر برای تشخیص یاقوت اصل نگاه و توجه به جلا و عمق سنگ است.سنگ های اصل دارای رنگ و درخشش عالی هستند که در سنگ های تقلبی وجود ندارد.

روش دیگربرای تشخیص یاقوت اصل  این است که سنگ خود را روی یک جامد با رنگ روشن مانند یک تکه برگه سفید در یک محیط با نور مناسب قرار دهید و با یک ذره بین با بزرگ نمایی 10 برابر به آن نگاه کنید،سنگ یاقوت اصل عاری از هرگونه حباب ،رگه و ناخالصی است.

 

 

دیگر مطالب مرتبط در فروشگاه اینترنتی طلا و جواهر تانیاگلد:

مدل انگشتر طلا 2020

جدیدترین مدل های حلقه نشان و نامزدی 2020

جدیدترین مدل گوشواره طلا 2020 

حلقه ازدواج با حکاکی اسم